Довівши ультиматум до кінця, він ввічливо передав мобільник Людмилі Іванівні. Та сиділа в темному очманінні. Віруня припала до неї, захлиналася слізьми.
Та Магістр виявив до неї ласку. Навіть погладив її по голові, дуже лагідно і сердечно погладив:
— Заспокойте вашу подругу, фрау Віро. Вас чекає велике і прекрасне життя! У нас нема часу. Ідіть до себе, візьміть свої речі… Та не рюмсайте, люба. Вам випадає непогана дорога. Насуваються лихі часи. Криваві часи! І, може, ви ще подякуєте долі, що вона звела вас зі мною.
— Гер Магістр… — мовить, здригаючись, Віруня, — залиште мене з моїми дівчатами. Я піду до них в автобус.
— Тільки в автобус. А далі я простежу, щоб вас не скривдили. — Магістр простягнув до Віруні руку, мовби хотів по-справжньому бути галантним. Та й чого б не бути? Отаке миле створіння, отака слов’янська красуня ставала його найдорожчим скарбом. А з нею разом — і загадкова формула Космосу, шлях до всесвітнього панування. Комусь це здасться смішним, та чого тільки не буває в наші часи? Химери стають реальністю, а сини вчорашніх нацистів сідають на золоті трони.
Він, вдавши скорботну опечаленість, схилив перед жінками голову, постояв мить — як того вимагав етикет — і гордовито вийшов з келії. За дверима про щось перемовився зі своїми «лицарями». Мабуть, мусили поспішати.
А ці двоє — Віруня і Людмила Іванівна — вже нікуди не поспішали. Однак впадати у відчай не хотіли. Такого не могло бути. За ними була держава. За ним був Президент! Якось вони порятуються. Десь є шлях, довгий, безконечний, ціле життя попереду, не втрачаймо ж сил, не губімо надії!
Людмила Іванівна потягнулася до апаратика, що самотньо лежав на столі. Ще раз зв’яжеться з чоловіком. Втім — нащо? Терзати йому душу, вимагати більше, аніж він здатен зробити? Має вірити і вірити. До моря, до останньої їхньої зупинки під дулами автоматів. Хай уже буде як буде. Все залежить від її чоловіку, від її Президента, і ще від неї самої. Мусить перетривати лиху годину. І перетриває, бо була сильна, знала свою силу і знала її межу. Через це доля завжди, хай в останню мить, усміхалася до неї.
Удвох спустилися вниз. Дворище було безлюдне, сіре, наче виметене вітрами. І гори в далечині здавалися сірими, такими до всього байдужими, такими відстороненими. Тільки якась квола хмаринка, як промінчик небесного сміху, визирала з-за гострого шпилю і дивилась на землю, ніби щось обіцяючи.
— Ти знаєш, Віруню, — говорила Людмила Іванівна, коли вони йшли через дворище, до машин, — що найстрашніше? Ми досі не знали всієї правди життя. Скільки в ньому затаїлося бруду, зухвальства, і які ми всі довірливі, які гуманні до зла і кривди, як нам бракує усім… навіть там у їхніх західних світах… елементарної доброти. Якщо все закінчиться щасливо, Вірунічко, я буду благати чоловіка ввести в школах щось… ну, якусь нову науку: «Любов до людини». Чи що… Соціальна справедливість, я розумію, то все… основа буття, шмат хліба, дах над головою. А отак глянути в вічі і відчути добро. Або подарувати добро.
— Для добра, мабуть, ніякої науки не треба, Людмило Іванівно, — зітхнула Віруня. — Та ви не переживайте. Все владнається. Цей Магістр розумніший, ніж ви гадаєте. — І прошепотіла загадково: — У них, кажуть, чемодани повні золота. В банках — акції на мільйони доларів! їм просто хочеться добре і смачно пожити, запевняю вас. Цей Магістр герой тільки на словах. А, бачите, втік сюди з Німеччини, щоб не втрапити під статтю закону. От тільки до мене чіпляється. Не відпустить. Я для нього надто велике багатство. Хоче через мене знайти вихід до космічних братів.
— То дай йому цей вихід.
— З його «чорним чемоданчиком»? З його погрозами підірвати Нью-Йорк? Космічні брати шанують лише світлих. — Подумала мить. — Мені здається, вони вже щось прочули про наше лихо. Вони десь близько. Мусять з’явитися. О, гляньте, ваш водій. Живий і здоровий.
— Я поїду з тобою в автобусі, — сказала Людмила Іванівна — Будемо разом.
Молодий чоловік у шкірянці привітно махав їм рукою, і ще якийсь статечніший і солідніший, широко їм усміхався. Людмила Іванівна озирнулася. Біля дверей головного корпусу стояли купкою ті, в чорних плащах і вели між собою бесіду.
До них вийшов Магістр, дав команду. Квапився. Людмила Іванівна тільки тепер завважила старенький автобус, що стояв біля церкви. З передніх дверей визирали дівочі обличчя. Весело пересміювалися, були такі далекі від усього цього лиха. Кудись поїдуть, щось побачать — аби не сидіти за партами. Лишенько! А були ж заручниками і, може, в чорну хвилину могли опинитися під кулями.
Як живий щит, як останній прихисток терористів у чорних плащах.
До них наближається Магістр. Іде розгонисто, крок вольової людини, яка звикла володарювати і перед якою трудно тримати гордо піднесене чоло. На ньому матірчатий плащ, під плащем вгадується причеплений до ременя маленький автомат «узі». Обличчя у Магістра ділове, з пильною настороженістю. Ось він став перед жінками, злегка вклонився.
— За десять хвилин вирушаємо. Прошу без дурниць. Бо я за своїх людей не певен.
Не чекаючи відповіді, круто повертається і йде назад до «лицарів». Тепер у них буде остання розмова, останнє приготування до прориву через гірські траси. Мабуть, в морі, в умовленому місці за ними прибуде катер, може, підводний човен. Може, візьмуть із собою живий «щит» — дівчаток з автобуса. Віруня теж може стати таким «щитом», а якщо й не стане — їй все байдуже. Пекуче байдуже і навіть гидко! В своєму домі, у своїй могутній державі отакі вони безсилі. Не можуть передбачити…